Kadınlar ve erkekler deyine ilk akla gelen zıt kutuplar olmaktadır. Tabi unutulmamalıdır ki zıt kutuplar birbirini çekmektedirler. Her ne kadar kadınlar ile erkekler arasında ilginç farklılıklar olsa da kadınlar da erkekler de karşı cins olmadan yapamazlar. Dolayısıyla ikili ilişkilerin daha bağlı ve mutlu olabilmesi için bu farkların iyi bilinmesi önem taşımaktadır. İki cinsiyet arasındaki farklara bakıldığında değer noktaları, merak konuları, ilgi dünyaları, hayattan beklentileri, kişisel özellikleri ve buna benzer daha birçok özellik kadınlar ile erkekler arasındaki ayırt edici noktaları meydana getirmektedir. bir önce ki Makalemizde Sevgili İçin Yapılacak Sürpriz Fikirleri okumanizi tavsiye ederim.

Kadınlar ve erkekler

Kadınlar İle Erkekler Arasındaki Farklar Nelerdir?

Öncelikle kadınların değer verdiği noktalar ile erkeklerin değer verdiği hususlar birbirinden ayrılmaktadır. Buna göre kadınlar sevgiye, aşka, çiftler arasındaki iletişime, anlayışa, saygıya, duyguların paylaşımına oldukça önem veriler. Ayrıca bu duyguları yoğun bir şekilde yaşamayı tercih ederler ve bunu genel olarak erkeklere yansıtırlar. Ancak bu noktada erkeklere bakıldığında onlar duygularını biraz daha saklı tutarak gücü ve başarıyı ön plana çıkarmayı tercih ederler. Bunun yanı sıra kadınlar genel olarak daha duygusal bir yapıya sahip oldukları için manevi olarak bir sıkıntı hissettikleri an susmayı seçerler. Erkekler ise işin duygusal boyutundan çok, hayatın günlük akışının getirdiği yorgunlukla susarlar.

Erkeklerin Kadınlardan Farklı Olan Özellikleri

Genel olarak bakıldığında konuşma deyince ilk akla gelen taraf kadınlar olmaktadır. İnsanlar arasındaki inanışa göre kadınların erkeklerden daha fazla konuştukları söylenmektedir. Bunun altında yatan neden ise kadınların konuşarak kendilerini daha iyi hissetmeleridir. Erkekler ise daha net konuşmayı tercih ettiklerinden daha az konuşmaktadırlar. Bunun yanı sıra kadınlar ile erkeklerin hayattan istedikleri birbirinden farklıdır. Buna göre kadınlar erkeklerden şefkat, ilgi, anlayış beklerken; erkekler ise güven, beğenilme, takdir edilme gibi duyguları ön planda tutmaktadırlar.

Yorumlar


Sen de Yorumla!