Google Allo Merak Ettikleriniz Bu Makalede

İletişim kurmak için neredeyse her gün yeni bir uygulama hayatımıza girmektedir. Mesajlaşma ile arkadaşlarımız, sevdiklerimiz ve ailemiz anında irtibat kurabiliyor ve konuşabiliyoruz. Bu serüvene geçtiğimiz günlerde bilişim ve mobil sektörünün önde gelen firmalarından Google mesajlaşma konusunda yeni bir ürün ekledi.

Mesajlaşma, sohbet ve anında görüntü ilkesi içerisinde hayatımıza giren birçok program elbette var. 2016 yılında üretilmiş ve piyasaya sürülmüş olsun Google Allo ise bunların biraz daha fazlasını vaat ediyor. Android ve İOS platgormuna yönelik yapılmış mükemmel bir mesajlaşma uygulamasıdır. Programın kendi içerisinde ise birçok özelliği kendini diğerlerinden ayırmaktadır.

google allo

Arkadaşınıza veya sevdiğiniz birine göndereceğiniz resimler konusunda sizlere birçok özellik sunmaktadır. İstediğiniz resmi önce seçiyorsunuz. Daha sonrasında ise ekrana gelen resim üzerinde istediğiniz oynamayı ve istediğiniz tasarımı yapmayı başarabiliyorsunuz. Böylece resim üzerinde yaratıcılığınızı ön plana çıkarıyorsunuz.

Çıkartmalar

Konuşma esnasında küçük resimli yüzleri birçoğumuz kullanmaktan sakınmıyoruz. Allo uygulaması sayesinde ise bu durum biraz daha farklı bir hal alıyoruz. Göndermek istediğiniz birçok çıkartma kaliteli ve şık görünümleri ile sizlerden emir beklemektedir. Mesajlaşma anında çıkartmalar bölümü üzerinden karşınızda ki insana birçok ifade gönderebilmektesiniz.

Bağırın veya Fısıldayın

Mesajlaşma sırasında sizlerin en sevdiği özelliklerden biri olacağı konusunda kesinlikle bir şüphe yok. Büyük harfler ile yazıp göndermenize gerek kalmayacak mesajlar için basit bir el hareketi ile yazmak ve söylemek istediğiniz büyük harflere taşıyor ve karşıdakine bunu anında iletiyor. Söylemekten sakındığınız veya çekindiğiniz bir işlem içinse fısılda özelliği devrede.

Gizli Mod

Birçok uygulamada bunun kullanımında hatalar oluşsada bu program sizlere bunun mümkün olduğunu kanıtlamaktadır. Mesajlaşma anında karşıdaki insana şifreli mesajlar gönderebilirsiniz dahası ise mesajlarınıza koyacağınız seçenekler sayesinde belli zaman aralıkları ile otomatik silme imkanı tanımaktadır.

google allo akili mesajlasma

 

Akıllı Mesajlaşma

Sizlerin yazacağı uzun metinlere istinaden hiçbir kelime yazmadan tarzınızı veya düşüncelerinizi yansıtabileceğiniz mükemmel ötesi bir seçenektir. Tek bir kelime yazmadan düşüncelerinizi akıllı mesajlaşma özelliği ile devreye sokabiliyorsunuz.

Google Asistan

Mesajlaşma anında bir sorun yaşadığınız zaman normalde programdan çıkıp sorunu halletmeye yönelmeniz gerekiyordu. Program sizlere bu imkanı daha farklı bir şekilde sunmaktadır. Mesajlaşma anında @google yazarak asistan hizmetinden anında yararlanabilir sorunlarını halledebilirsiniz.

Yorumlar

Yorumlar(1 )

Sen de Yorumla!