Evde Çeviri İşi

Çeviri ile para kazanma son dönemlerin en popüler ek iş imkânları arasında sayılabilir. En az bir yabancı dil bilen insanlara hitap eden bu iş ile evinizin konforunda hiç rahatınızı bozmadan çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken önünüze gelen metni kurallarına uygun bir şekilde, anlam bütünlüğü bozmadan istenen dillere çevirmek olacaktır. Bu işten ne kadar para kazanmak istediğiniz sizin azminize ve çalışmanıza bağlı olarak değişecektir.

Evde Çeviri İşi İle Para Kazanma

Kendinizi Geliştirin

Yabancı dil konusunda kendinizi ne kadar geliştirirseniz bu işte kazanacağınız para miktarı da o kadar artacaktır. Çeviri işi olan insanlar bu işte iyi ve tecrübeli olan kişileri tercih etmekte ve bu kişilere daha fazla ücretlerle iş yaptırmayı tercih etmektedir.

Kelime Başı Ücretlendirme

Çeviri işinde genel olarak 100 kelime üzerinden ücretlendirme yapılır. Böylece ne kadar çok kelime içeren yazıyı istenen dile çevirirseniz el de ettiğiniz ek kazanç da o kadar fazla olacaktır. İlk başlarda müşterinizin verdiği fiyata razı olmak durumunda kalsanız da kendinizi geliştirdikçe yaptığınız işin fiyatını belirleme gücüne sahip olabileceğiniz için kelime başına isteyeceğiniz ücreti de arttırma hakkına sahip olacaksınız.

Farklı Yabancı Dillere Yönelin

Günümüzde Almanca, İngilizce gibi diller pek çok kişi tarafından bilindiği için bu dillerde çeviri yapan kişi sayısı da oldukça fazladır. Bu da sizin için daha fazla rakip demektir. Ancak Çince, Arapça, Rusça, Japonca gibi dillere yönelirseniz bu dilleri bilen kişi sayısı daha az olduğu için rakipleriniz de daha az olacaktır. Bu da alacağınız ücretin daha fazla olacağı anlamına gelmektedir.

İşin Adresi İnternet

Her şey gibi çeviri işleri de artık internet üzerinden yapılmaktadır. İsterseniz havuz sistemiyle çalışan çeviri sitelerine üye olarak gelen işlere teklif sunarak ek iş bulabilirsiniz. İsterseniz de çeviri ihtiyacı olan kişilerin bulunduğu forum sitelerinden size uygun olan işleri kabul ederek çeviri işinden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

Bir Önceki: Evde Dekoratif Yastık Yaparak ek Gelir elde etmek için makalemize bir göz atınız

Etiketler: evde çeviri iş ilanları,çeviri işi verenler,çeviri yaparak para kazandıran siteler,çeviri işi ilanları,çeviri yaparak para kazanmak,evden çeviri işi yapmak istiyorum,çeviri işi bul

Yorumlar


Sen de Yorumla!