En İyi 10 Seo Yöntemi

Seo internette web sahibi insanların arama motorlarında sıralamasını yükselterek aranılan konuya göre arayıcının ilk olarak önüne getirilen sitedir. Yani bir konu hakkında google da araştırma yapacaksınız diyelim. Kelimeyi arama motoruna yazdığınızda google un karşınıza getirdiği ilk siteler o web sayfasısının seosunu gösterir. Herkes kendi sayfasının arama motorunda ilk karşılaşılan sayfa olmasını ister. En iyi seo metodu nasıl olur sorusu için yapılması gerekenleri sizler için sıralayacağım.

 1. Sitenizi kendi tarzınıza göre özgün olarak oluşturun. Yani site yöneticisi olarak zevkinizi ve özgünlüğünüzü buraya yansıtın ve tasarım konusunda bir adım öne geçin. Böylelikle tasarımcılara para bayılmaktan kurtulursunuz.

 2. Sitedeki yazılarınızı başka yazarlara yazdırmak yerine gene özgünlüğünüzü belli etmek adına kendiniz yazın. Bu sayede makale yazıcılarına da para vermekten kurtulursunuz. Kendi yazılarınız sayesinde sitenize uğrayan her insan sizi bir adım daha tanımış olacak ve konuşulacaksınız. En iyi seo metotları arasındadır.

 3. İnternet üzerinde daima görünür olun. Bu şu anlama geliyor, sadece kendi sitenizde yazı yazmayın. Başka sitelerde ve konular hakkında diğer yazarların yazıları için yorum veya eleştiri yapın. Bunun size kazandıracağı şey her sitede görünür olmanızı sağlamak ve adınızın diğer siteyi kullanan insanlarca da bilinir olmasıdır. Bu sayede kendi sitenizin tanınmışlığını artırabilirsiniz.

 4. Kullanıcının sizi bulması için belirli ve sınırlı sayıda yazılar yerine geniş kapsamlı yazılar barındırmalısınız.

 5. Özellikle aratılan içeriklerde kelimeleri kullanmaya dikkat etmelisiniz. Bunun yanında gündemi ve sosyal medyayı sık takip ederek aratılan bilgilerin ilk olarak sizin sitenizden öğrenilmesini sağlayabilirsiniz.

 6. Sitenizi cep telefonu ve tablete uyumlu hale getirmelisiniz. Günümüzde artık telefonlar bilgisayarın yerini almış durumda bu sebeple sitenizi mobil kullanıma uygun hale getirin. Bu yöntem yeni seo metotları arasındadır.

 7. Sitenizin tasarımı doğal, reklamı az ve kullanıcıyı yormayacak şekilde olmalıdır. Bilgi kirliliğinden uzak durun ve ne isteniyorsa direk onu karşılayacak bilgiler verin.

 8. Yazılarınızın sosyal medya üzerinden paylaşılabilir olması hem sizin için hem de siteniz için çok önemlidir. artık link vermek yerine içerik paylaşma özelliği mevcuttur.

 9. Yazılarınıza önem veren insanların yorumlarını ciddiye alın ve onlara cevap verin.

 10. Markanızın tanınırlığını artırın.

 11.  En iyi Kurumsal Seo Ajansi EvrenselSeo.Com’dur
Etiketler:,,, 625 Tiklama Okunma 13 Tem 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!