Ciftlerin Toparlanma Süreci

Genel olarak insanlar ilişkiye başlarken uzun süre mutlu ve huzurlu bir ilişki yaşamak temennisi ile başlarlar.

Ayrılık Sonrası Toparlanma Süreci
Fakat bu temenni bazı ilişkiler için geçerli olurken bazıları için ise hüsranla sonuçlanabilmektedir. Dolayısıyla yeni bir ilişkiye yelken açarken her türlü duruma hazırlıklı olmak gerekmektedir. İlişkilerin ayrılıkla sonlanması bazı insanlar için içinden çıkılamaz ve zor atlatılan bir durum olabilmektedir. Bu tarz insanlar genellikle çevrelerindeki insanlara göre daha hassas ve kırılgan olmaktadırlar. Böyle oldukları için de ayrılık süreci onlar için daha ağır geçebilmektedir. Bunu kolay atlatmanın en basit yolu çevreden gelen tavsiyeleri değerlendirmek ve onları uygulamaktır.

Ayrılık Sonrasında Çabuk Toparlanmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Ayrılığın ilacı olup olmadığı genellikle merak konusu olmaktadır. Her ne kadar kesin bir çözüm bulunamasa da bu süreci kolay atlatabilmek için birtakım tavsiyeler yer almaktadır. İlk olarak verilebilecek öneri kişinin kendi hayatında çeşitli yenilikler yapmasıdır. Örneğin evini yeniden dekore ederek hayatını daha farklı hale getirmek yenilenme açısından fayda sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kadınlar için en etkili çözümlerden biri de alışveriş yapmaktır. Alışverişin sağladığı etki kadınlar üzerinde oldukça fazladır. Bu süreçteki temel amaç eskileri atıp yerine yenilerini koymak ve böylece ayrılık sonrası toparlanma sürecine hız kazandırmaktır.

Ayrılık Acısı Nasıl Atlatılır?

Ayrılık Acısı Nasıl Atlatılır?

Ayrılık Acısı

Ayrılığın ardından toparlanmak için kafa dağıtan ilgiyi başka yönlere çeken aktivitelere yönelmek fayda sağlamaktadır. Örneğin çok parçalı Puzzle yapmak hem uzun zaman alan hem de dikkati başka yöne çekerek ayrılık üzüntüsünün unutulmasını sağlayan etkili bir aktivitedir. Bunun yanı sıra toparlanma sürecinde mümkün olduğunca yalnız kalınmamalıdır. Çevredeki insanlar ile vakit geçirmek, sosyal olmak ve çeşitli planlar yapmak sürecin hızlı bir şekilde atlatılmasını sağlamaktadır.

Yorumlar

Yorumlar(1 )
    • ayshe
      ayshe 10 Şubat 2017

      ben zar zor toparlandim 3 ay icinde anca


Sen de Yorumla!